2009 Kutlu Olsun
Happy 2009!
     Ana Sayfa | Ürünler | Hizmetler | Kurumsal | Satış EURO 2.124      USD 1.600 14 / 1 / 2009     English
     Parça Arama
     Sayfa Arama
   Güncel
Popüler
Haberler
Yeni Ürünler
Özel Ürünler
Araç-Gereç
Kataloglar

   Endüstriyel Ürünler
XJTAG (Test)-YENİ
Apem (Switch)
Sunon (Fan)
Schaffner (EMC)
Interpoint (Hybrid)
OKW (Kutu)
Zytronic (Touch) YENİ
Sonitron (Audio)
Coto (Reed Switch)
Fujikura(Connector)
Harwin(Connector)
Kontron (SBC)

   Sistem Bileşenleri
Termal Printer
Endüstriyel PC
TFT Panel
LCD (Grafik)
Dokunmatik
Klavye
Smart Kart
Kutular
Antenler

   Komponentler
Stoklar
Konnektörler
Anahtarlar
LCD Display

   Elektromanyetik Uyumluluk (EMC)
EMC Komponentleri ve Test Ekipmanlarında Dünyada En Büyük ve Saygın İsim
Her geçen gün, elektromanyetik uyumluluk (EMC) konusu dünyada önem kazanmaktadır.Elektronik cihazların sayısı arttıkça, yayınlanan ve iletilen elektromanyetik gürültüye (EMI) karşı önlem alınmaktadır.

CE UYUMU

CE’nin gerektirdiği EMC uyumluluk standartları, yayınlanan ve iletilen EMI seviyelerini sınırlandırır. Bu standartlara uyum için ekranlama, filtreleme ve doğru topraklama gibi yöntemlerin yetmediği durumlar olabilir.Spektrum Elektronik, ile Schaffner'in desteğini bulacaksınız.

TSE ONAYI

Her TSE onayı, pahalı bir süreçtir; özellikle testlerin tekrarı gerekirse, beklenmedik maliyetler yaratıp, yatırımın miktarını umulmadık seviyelere çıkarabilir. Schaffner filtreleri, EMC, ESD ve EFT testlerinde yardımcı olacaktır. Uygulamanız için en ekonomik çözümü elde etmek için Schaffner’in deneyiminden yararlanınız.

Filtreler hakkında bilmek isteyecekleriniz...

   Gürültüye Karşı Koruma
Motor sürücüsü veya güç kaynağına bağlı mikrodenetleçlerin bulunduğu endüstriyel uygulamalarda, cihazlarınız beklenmedik şekilde çalışabilir. Tasarımda normal olan cihazlar, sahada yanlış çalışabilir.

SCHAFFNER

Schaffner, EMC konusunda dünyadaki önde gelen bir kaç üreticiden biridir. Spektrum Elektronik, Schaffner’in Türkiye’de temsilcisi ve distribütürüdür. Bizden Schaffner EMC komponentlerini temin edebileceğiniz gibi, EMC konusunda teknik sorunlarınızda destek alabilirsiniz; bir dünya liderinin desteğini size aktarmaktan memnuniyet duyacağız.

   Yayılma EMC Gürültüsü
Elektromanyetik gürültü, sizin hazırladığınız donanımdan dıışarıya doğru olabileceği gibi, başka kaynaklardan sizin hazırladığınız donanıma doğru da olabilir. Bu tarz gürültülerin normalrda belirlenmiş seviyeleri vardır ve aşılmamalıdır. Radyo frekansları veya mikrodalga frekanslarındaki gürültüler bulundukları her iletkeni anten gibi kullanarak çevreye EMC kirliliği yayarlar. Buna İngilizce'de "Radiated Noise" denir.

   İletilen EMC Gürültüsü
Şehir şebekesinden gelen enerjinin temiz olması beklenir. Ayrıca, hazırladığınız donanımlardan şehir şebekesine doğru RF veya elektromanyateik bir kirliliğin iletilmemesi gerekir. Oysa çoğu zaman şebekeden gelen hatlar üzerinde komşudaki bir makinadan şebekeye, oradan da sizin donanımınıza muhtelif frekanslarda gürültüler iletilebilir. Günümüz teknolojisinde sık sık kullanılan CMOS veya benzeri yarıiletkenler bu tarz gürültülere çok hassastır. İletilen elektromanyetik gürültünün seviyesi tüm ülkelerdeki normalrda sınırlandırılmıştır. Bu nedenle her imalatçının uyması zorunlu koşullar vardır. İletilen elektromanyetik gürültüye imngilizcede "Conducted Noise" denmektedir ve belirli seviyeleri aşmaması gerekir.

   Bilgi Formu

   Şu Anki Stoklar

   Sunon Haber Listesi
Sunon ürünleri hakkında gelişmelerden haberdar olmak ve düzenli olarak hatırlatılmak ister misiniz?

E-posta adresinizi üçüncü partilerden saklı tutuyoruz.
İsim
Firma
Email

    Dış Linkler
Schaffner'in sayfalarına aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Schaffner Ana Sayfa http://www.schaffner.com/
EMC Filtreleri
Ürün Listesi
Avrupa'daki Standartlar Hakkında Bilgi
İlgili Avrupa Standartları Arama
Endüstriyel Makina Montajı Yapanlar İçin:
Uygulama Notları


    Yeni IEC Filtre FN 9263
Schaffner'in etkileyici yeni IEC Inlet modülleri.

Elektromanyetik uyumluluk konusunda uluslararası lider olan Schaffner yeni bir IEC giriş filtresi dizisi çıkardı. FN 9263 ürün dizisi, donanım girişlerinde bir anahtar ve monofaze filtreden oluşmaktadır. Olağanüstü filtreleme özelliğiyle ve Küçük hacimli tasarımı ile düşük maliyetli bir seçenek sunuyor. FN9263 serisi daha önceki FN9260 ile aynı montaj uyumuna sahip olup simetrik ve asimetrik zayıflatma performansına sahiptir. Yeni filtreler 250 VAC ve 1o Ampere kadar maksimum sürekli çalışma kapasitesine sahip, ENEC, UL,CSA,CQC onaylarına sahiptir. Muhtelif mekanik montaj şekilleri mevcuttur ve RoHS uyumludur.


    Neden EMI?
  • Şebekeden kirli enerji gelebilir
  • Şebekeye kirlilik yayma olasılığınız olabilir
  • RF kirliliği havaya verme tehlikeniz olabilir
  • Diğer cihazların havadan yaydığı radyo dalgaları sizin cihazınızı etkileyebilir
  • Doğrudan kendi donanımınızdaki bazı devreler, aynı sistemdeki diğer bir devreyi etkileyebilir.


  • Copyright © Spektrum Elektronik Ltd Şti
    Her hakkı saklıdır.